2017 senesinde bir gün çayımı içerken yaptığım ve yapmakta olduğum projeleri düşünüyordum. Projeleri düşünürken kendime şu soruyu sordum " Bu zamana kadar kaç projen aktif durumda?"
Bu sorunun benim çok canımı sıktığını fark ettim çünkü ben hep zor projeler peşinde koşmuştum ve çoğu projem yarım kalmıştı. Tam o anda kendim için büyük bir karara verdim ve sırasıyla tüm projelerimi aktif edecek ve hiçbir zaman tarihin tozlu sayfalarında yer almayacaklardı.

İlk olarak projelerimi, düşüncelerimi ve bildiklerimi paylaşabileceğim bir blog sitemin olmasına karar verdim ve 2017 yılının kasım ayında Colaker Net (https://www.colaker.net) olarak blog sitemi yayın hayatına başladı.

Web sitemi kurduktan sonra düşüncem projelerimi eklemek, bir kitle oluşturmak ve onlarla tüm bilgilerimi paylaşmaktı ancak işin içine girince fark ettim ki Blog Yazarlığı, Kitle Pazarlama, SEO, Site Hızlandırma gibi çok ciddi konularda kendimi daha fazla geliştirmem gerekiyordu.

Sadece bir blog sitesi kurmam sayesinde bahsettiğim tüm konularda kendimi çok geliştirdim ve şimdi bu konuların bir çoğunda eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktayım. İnsan işin içine girince hesapta olmayan bir çok sorun ile karşılaşıyor ve bu sorunlar hiçbir zaman bir makaleden yada bir videodan öğrenilemiyor. Bu yüzden de bir işte en iyi olmak istiyorsanız her zaman işin içinde olmanız gerekiyor.

Sadece tek 1 kişi olarak blog sitemi 3 yılda Türkiye'nin en iyi 10 bin sitesi arasına girmesini sağladım. Bunu başarmamın arkasında en büyük sebepler şunlardı;

* Her sorunu kendim çözmeye çalıştım ve sorunların çözümlerini öğrendim
* Her konuda tüm dillerde ki makaleleri, araştırmaları, eğitimleri izledim
*Öğrenmek istediğim konuda ki en başarılı freelance çalışanlarına sürekli sorular sordum.
ve en önemlisi de " Ben her zaman uğraştım ve çalıştım. Hiçbir zaman bırakmadım"

👆 3 oy
1 ay önce

Yorum yapabilmek için lütfen üye olunuz.

Üye Ol Giriş Yap