Patreon parayı verenin içeriği görebildiği bir platformdur. Benim Patreon'um https://patreon.com/ugur

Az önce düşünmeye başladım. Patreon ile aslında bir çok şey yapılabilir. Mesela API servisinin ödemesini Patreon ile yapan gördüm. (https://www.patreon.com/thedatadb)

Düşününce herhangi bir SaaS aracını da Patreon ile yapılabileceğini anlıyorsun. Çünkü NoCode var. Bir şeyleri başka bir şeyle birleştirebilirsin. Mesela Patreon'a üye olan her kişiyi Google Sheete ekletebilirsin ve oradaki epostaları sitenden sorgulatıp onlara özel içerikleri gösterebilirsin. Yada Wordpress'i kullanırsın zaten eklentisi var. Yani şunu yapabilirsin yazı yazayım ama 5$ verenlere okuyabilsin. Yada 10$ veren başka bir yazıyı görebilsin 20$ veren başkasını.

Her şey olabilir demek. Fakat en önemli etken. Enerji. Onunla uğraşacak enerjim var mı? Yok. Indie Hacker kafasında düşünüyorum, otomasyon kafasında düşünüyorum.

- Beyin Fırtınası -
Bir şey olsa ve bu şey için insanlar Patreon'a katılsa. Bu ayın sonunda bir proje çıkartmayı planlıyorum. Onu Patreon ile çıkartabilirim. Bu köşede dursun.

Tabii bu şey için gider olmamalı. Aklıma otomasyonla özel içerikler ekleme fikri geliyor da, ne olacak o içerikler ve nereden bu verileri çekip işleyecek? Bunlar sağlam sorular. Patreon ile ilgili araştırmalar yapacağım ve araştırmalarımı bu konunun altına yorum yapacağım.

Takipte kalın.

👆 0 oy
1 hafta önce