Merhaba ben Uğur,

Üniversitede ben ve 2 arkadaşımla birlikte DoFriend.com isimli bir Android uygulama geliştirdik. Temelde insanların ilgi alanlarına göre eşleştiği arkadaşlık uygulamasıydı.

Uygulamanın %90'ını ben yazdım. Uygulamalaştırma ve diğer kodları Nurettin Kaynar isimli arkadaşım yazdı. Pazarlama ve reklam işlerini ise Yusuf Şimşekol isimli arkadaş üstlendi.

Biz ürünü piyasaya sürdüğümüzde her üründe olduğu gibi ufak tefek hatalarla karşılaştık ve çözümler ürettik. Hedeflerimiz arasında 1000 üye vardı. Fakat çok ilginç bir şey oldu. Birden kapımızı bir yatırımcı çaldı. Bizim uygulamayı duymuş ve yatırım yapmak istiyordu. Tabii bu haber ile havalara uçtuk resmen. Biz hiç yatırımcı aramıyorduk ama yatırımcı bizi bulmuştu. Teklif belliydi. Ancak çok kritik bir şey istiyorlardı.

Verileri.

İşte o anda dertlendik. Çünkü tam o dönemde Cambridge Analytica Skandalı vardı. Ortalık veri çalınmasından kaynıyordu. Tabii bizde tribe girdik. Ve teklifi reddettik. :D Belki kötü bir karar vermiş olabiliriz ama sonuçta biz yatırımcıyı bile aramıyorken yatırımcı bize gelmişti. Bu manyak bir şey.

Bu girişimcilik anlamında başıma gelen ilginç olanlardan bir tanesiydi. Yatırımcının bizi bulması ise kulaktan kulağaydı. Bu hikayeyi sizlerle paylaşmak istedim. Lütfen bu gönderiyi Tweetleyemeyi unutmayınız. Ve varsa sorularınız yorumlamayı unutmayınız. :)

👆 1 oy
2 hafta önce