Merhaba ben Uğur,

Bundan aylar önce Girişimzel isimli Instagram hesabım 10 bin takipçiye ulaştı. Bu sayıya ulaştığımda Instagram'dan tebrik falan bekledim ama gelmedi. :D

Uyguladığım Yöntemler:
- En basit A/B testi ile başladım. Hangisi daha çok etkileşim getiriyorsa onu paylaştım ve neden etkileşim getirdiğini anlamaya çalıştım.
- Fan kitlesi olan insanları paylaştım. Bana en çok etkileşim getiren 2 isim oldu. Oytun Erbaş ve Betül Mardin. Bu iki kişiyi paylaştığımda beğeniler havada uçuyor sürekli olarak takipçi geliyordu.
- Bunu farkında olmadan yaptım ama bir tekniğe dönüştü. Instagram'da hashtagleri takip etme özelliği var. Bu süper bir özellik. Siz birinin profiline girip hangi hashtagleri takip ettiğini görebiliyorsunuz ve o hashtagte paylaştığınızda o kişinin feedine düşüyor. Bende #oytunerbaş olarak paylaşımımda, o hashtagi takip eden yüksek takipçili kişilerde hikayelerinde paylaştılar. İnanılmaz bir etkileşim aldım. Paylaşan insanlar 500.000 takipçisi vs vardı. Çok fazla beğeni ve takipçi getirdi. Tabii üstüne ekstra özel teknikler geliştirince istediğim kişinin karşısına postlarımı gösterebilir hale geldim. Bugün Acun Ilıcalı'ya bile postumu görüntüleyebilirim. :)

https://www.instagram.com/girisimzel/

Bu üç madde beni çok hızlı büyüttü. Umarım sizin işinize yarar. Bu konu hakkında yorumlarınızı merakla bekliyorum ve lütfen içeriği Twitter'da tweetlemeyi unutmayınız! :)

👆 1 oy
2 hafta önce